Blog.al is coming soon!

Duke nisur nga 31 Mars, do te nisim nje ideim te nje strukture per Blog.al. Deshira e pare eshte qe te kemi nje sistem te mirefillte perdoruesish (per te gjitha sherbimet qe duam te ofrojme nen shqiperia.com, miqte.com etj). Ne kete drejtim kemi bere disa perpjekje.

Qenderzimi i sistemit te perdoruesve eshte nje hallke qe na mban te varur per shume zhvillime te tjera. Megjithate ky sistem perdoruesisht do te perdoret fillimisht per sherbimin e emailit tek @shqiperia.com dhe per sherbimin e blogut.

Megjithese deshira per te programuar vete nje sistem blogu eshte e madhe, niveli i WordPress apo softwareve te tjera te ngjashme eshte goxha i larte dhe do ishte shume e veshtire qe te terheqesh perdorues te rinj nese nuk ofron nje sherbim teper interesant. Ndoshta mund te integrojme sistemin e perdoruesve ne nje strukture wordpress. Do ishte interesante struktura e perdorues.blog.al

Nese keni nje mendim mbi kete pike, me shkruani nje rrjesht. 🙂

2 Replies to “Blog.al is coming soon!”

 1. Domaini qe ke marr eshte fantastik 🙂
  Sic e ke then edhe vet eshte shume e veshtire te “konkurosh” WordPress per punen e Blogut nese e programoni vet. Pastaj mos harroni qe duhet vazhduar azhornimi e duhen edhe Plugin, gje qe kerkon pjesmarrjen e nje fushe shume te gjere personash ose punen pothuajse 24 ore te disa personave pa pushim.

  Duke qen se Shqipetaret nuk jan te shumte ne numer, aq me shume programuesit, per mendimin tim do ishte e veshtire ose me mire e pamundur krijimi i nje sistemi te tille.

  WordPress te ofron per multi bloger (MU) gje qe e cila ju thjeshteson punen shume.
  Do te perqendroheshin vetem ne perkthimin e disa fileve te Core ose nese keni personat e duhur te bejne perkthimin 100% te WordPress ne Shqip e te vihet online per te gjithe. Pastaj ndonje instalim i Plugineve thelbesore edhe mbaroi puna.

  S’po me vjen ne koke por ka nje sit shqiptar qe ofron kete sherbim me WordPress MU, keshtu qe un kete do te keshilloja.

  P.S Urime per Blogun 🙂

 2. Te flm per urimin Romeo! Do e ofrojme per kedo pas ca kohesh te kete emer.blog.al per nje faqe personale.
  Po e kam pare dhe me pare wMU dhe duhet ta diskutoj me koleget si do procedojme.

Leave a Reply