Featured Ligji Anti-shpifje dhe shteti rrumpalle!

Aktualitet

AktualitetShqip

Tirana Startup Weekend

Nese po lexoni kete lajm, qofte nga nje lidhje e Twitter, Facebook apo direkt tek faqja e internetit, atehere duhet patjeter te regjistroheni tek Tirana Startup Weekend 2012. Nuk ka rendesi profesioni juaj, nuk ka rendesi ne jeni akoma student...Read More
Aktualitet

Interneti i Sigurte

Pata mundesine te ndiqja dje nepermjet TV Ora News nje bisede me temen “Interneti i Sigurte”. Gazetarja kishte ftuar nje panel shume interesant te ftuarish. Duke mos u ndaluar individualisht tek secili prej tyre, po u referohem me role. Pra...Read More
Aktualitet

TED Event në Prishtinë

Nëse nuk keni pare ndonjehere video nga faqja TED.com, atehere keni humbur shume!!! TED.com eshte nje faqe qe sjell video te percjella nga konferencat TED ne te gjithe boten. Konferencat nuk jane te nje karakteri akademik apo shkencor. Megjithate konferencat...Read More
Aktualitet

Hostuesit me te medhenj ne bote

Teksa po lexoja nje artikull vura re nje artikull qe tregonte mbi nje analize te hostuesve me te medhenj ne bote. Te dhenat jane mbledhur nga MaxMind Domain Database (shkarkohej per 100$, nese dikush ka nje kopje, me njoftoni se...Read More
Aktualitet

Nje reklame e Yahoo!

Ne internet gjeta kete reklame te Yahoo! (qe me sa duket po transmetohet ne Amerike, pasi nuk e kam pare ketej. Reklama eshte teper interesante pasi tregon fokusimin e Yahoo dhe ka nje kontrast te forte me faqen e Google....Read More
Aktualitet

Pershtatje me udhetimet detare

Duke qene se trafiku ajror ishte pezulluar, para 2 javesh mu desh qe perhere te pare te udhetoja me Anije per te kaluar ne Itali dhe me tej ne Gjermani ku kam banesen e perkohshme. Nuk jam tip tekanjoz, por...Read More