Të pingosh ne grup – ambient i ngrohtë mes webmasterave shqiptarë

Blog.al
Blog.al

Sot nxorrem nje version beta te Blog.al.

Faqja permban artikuj qe terhiqen ne kohe reale nga disa bloge shqiptare nepermjet praktikes se RPC. Postimi im i meparshem ishte teknik, por kesaj rradhe do perpiqem te shkeputem nga pershkrimi teknik per te falenderuar komunitetin e webmasterave qe e mirepriti kete sherbim te ri.

Kam disa vite qe punoj ne internet dhe megjithese ekziston nje rrespekt se largu mes programuesve apo njerezve te afte, rradhe here i sheh te bashkepunojne per te ndihmuar njeri tjetrin ne ndonje projekt informatike. Kesaj rradhe, sherbimi i rpc.blog.al u reklamua teresisht nga webmastera te tjere dashamires dhe per kete gje ndjehem shume mire.

Megjithese une kisha shkruar nje pershkrim te shkurter se si mund te perdoret dhe integrohet rpc.blog.al ne WordPress, pershkrimi i bere nga Einar tek http://www.eklipsi.com/trafik-ne-blogun-tuaj/ ishte perfekt dhe teper profesional. Nga ana tjeter, falenderoj dhe Romeon qe ishte i pari qe e integroi kete sherbim pa asnje hezitim dhe te gjithe webmasterat tek Webmaster.al dhe Zeriyt.com qe u shprehen pozitive per kete sherbim.

Me tej…
Faqja nuk eshte perfekte, bile duhet thene qe eshte ne hapat e para. Mund te behet shume me te, duke nisur qe nga nje kerkim ne Blogosferen Shqiptare, disa API Service per te includuar postimet e fundit, statistika e me shume.
Mirepres sugjerime dhe nese dikush deshiron te kontribuoje direkt ne kete projekt mund te kontaktojme qe ti kaloj dhe kredencialet e nevojshme.

3 Replies to “Të pingosh ne grup – ambient i ngrohtë mes webmasterave shqiptarë”

 1. Pershendetje Mandi,

  ne rralle te pare flm per citimin edhe doja te thoja qe un gjithmone mbeshtes projekte shqiptare qe sjellin dicka te re edhe efektive. Nuk kam pse shof nje faqe tjeter me syrin e konkurences kur ajo nxjerr dicka te bukur edhe interesante. Keshtu qe nga une cdo person qe ben dicka nice do ket mbeshtetje.

  Do isha gati te ndihmoja ne kete projekt si e the me larte.. me shkruaj ca duhet me konkretisht.. 🙂 un do te sugjeroja psh qe te beje ndonje ndryshim te vogel ne template.. ndonje logo a ku di un qe te behesh me interesante.. megjithate keto jan gjera qe ndryshohen kurdoher…
  Ajo puna e statistikave eshte nje mundesi tjeter por se di nese mundet te behet kollaj…

  Per cdo gje un jam gati te ndihmoj vetem me thuaj.

  Gjithe te mirat

  Romeo

Leave a Reply